IELTS

ORTADOĞULULAR DİL KURSLARI IELTS

21.11.2018       671      


IELTS

 

 • Öğretmenin yetkinliği

Sizin de kendi deneyimlerinizden bildiği gibi öğretmen çok önemlidir. IELTS sınavına öğrenci hazırlamak ayrı bir uzmanlık alanıdır. IELTS sınıflarında eğitim verecek öğretmenler uzun bir seçme sürecine tabi tutulurlar. Deneyimli ve uzman kadromuz, sınav taktiklerini, en kısa yoldan en kalıcı şekilde öğretirler. Soru tiplerine, çeldiricilere hakimdirler. Çıkabilecek sorulara karşı öngörülüdürler. Öğrencilerin takıldığı her konuya cevap verecek yetkinliktedirler. Öğrencilerine rehberlik ederler ve sınava hazırlanma sürecinde her zaman onların yanındadırlar.

 • Kullanılan kaynakların kaliteli olması

Hazırlık sürecinde öğretmenlerin sınıflarda kullandığı ders notları ve sorular konusunda da iddialıyız. Çünkü:Piyasadan gelişigüzel seçilmiş kaynakları kullanmayız. Eğitmenlerimiz dersler başlamadan önce öğrencilerle birebir görüşerek küçük bir sınav yaparlar ve girdikleri seviye tespit sınavlarından aldıkları puanları inceleyerek hangi kaynakları kullanacaklarına karar verirler. Seviyenin üstünde veya altında kaynaklar kullanarak öğrenciyi oyalamazlar ve yanıltmazlar.

 • Sistematik tekrarla bilgi kalıcılığının sağlanması:

Konuları öğretmek işin başlangıcıdır, asıl önemli olan bilginin kalıcılığının sağlanmasıdır. IELTS hazırlık sürecinde kısa zaman içerisinde pek çok konu ve sınav taktiği öğretilmektedir. Doğal olarak öğrenciler başlarda öğrendikleri konuları unutabilmekte veya anımsamakta zorlanabilmektedirler. Bunun için, İlk dersten son derse kadar hangi konunun nasıl ve ne zaman anlatılacağı, hangi testlerin uygulanacağı ve bilgi kalıcılığının sağlanması açısından sistematik tekrarların nasıl yapılacağı zamanın akışına bırakılmaz. Önceden belirlenmiş konu akışlarıyla programlı gidiş sağlanır. Öğretilen konular verilen ödevlerle pekiştirilir ve sınava yakın zaman kala yapılan testlerle konularda tekrar sağlanır, öğrenilen bilginin unutulmasına izin verilmez.

Ders Programları

IELTS kurslarına dahil olabilmeniz için Upper-Intermediate (C1-ileri) seviyede İngilizce yeterliliğiniz  olması gerekmektedir. Bu seviyede İngilizce yeterliliğe sahip olan öğrencilerimiz 100 saatlik IELTS teknik ve taktik eğitimlerine katılabilirler. Seviyesi Upper-Intermediate ‘ın altında olan öğrencilerin öncelikli olarak genel İngilizce eğitimi alması gerekir.

Hafta içi programları :

Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma: 18.30-21.45

Hafta sonu programları:

Cumartesi-Pazar : 09.45-14.10

 

 • Öğrencilerimiz eksik kaldıkları gramer konuları için katıldıkları programın %10’u kadar birebir etüt alabilirler.
 • 1 yıl boyunca speaking clublara ücretsiz katılabilirler.

Materyaller

Öğrencilerimizin ihtiyacı doğrultusunda eğitmenler tarafından belirlenir.

IELTS Nedir?

IELTS Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Dil becerilerini adil, doğru ve amaca uygun bir şekilde, dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyelerini kapsar.

IELTS’e kimler başvurabilir?

Dünya çapında 35 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek için IELTS sınavına girmiştir. Ortalama İngilizce beceri seviyesi Orta ile İleri arasında değişir.

 • Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
 • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler
 • Burs ve sertifika adayları
 • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
 • ,IELTS  Sonuç Değerlendirmesi

IELTS sınav sonuç değerlendiremesi 9.0 puan üzerinden yapılır. Genel Toplam Puanı, en yakın tam ya da yarım puana yuvarlanan dört bileşenin puanların ortalamasıdır. Bileşen puanları eşit olarak ağırlıklandırılır.

Dinleme 

IELTS Dinleme sınavında 40 soru vardır. Her doğru yanıt 1 puandır. Puanlar 40 üzerinden IELTS şerit ölçeğine dönüştürülür. Puanlar yarım ve tam olarak verilir.

Okuma 

IELTS Okuma sınavında 40 soru vardır. Her doğru yanıt 1 puandır. Puanlar 40 üzerinden IELTS şerit ölçeğine dönüştürülür. Puanlar yarım ve tam olarak verilir.

Academic ve General Training Reading sınavları aynı ölçekte derecelendirilir. İki sınav arasındaki fark, tür ya da metin tipleridir. Ancak Academik Reading sınavında daha zor kelime dağarcığı ya da daha karmaşık metinler bulunur. General Training Okuma sınavında belirli bir toplam puanı alabilmek için daha çok doğru yanıt verilmesi gerekir.

Writing

Sınavı yapanlar aşağıdaki her bir kriter için bir puan belirleyerek değerlendirme yaparlar:

 • Task tamamlanması (Task 1 için), Task’a verilen yanıt (Task 2 için)
 • Akıcılık ve Tutarlılık
 • Sözcük bilgisi
 • Dilbilgisel Çeşitlilik ve Doğru Kullanım

Kriterler eşit olarak ağırlıklandırılır ve bölümün toplam puanı bunun ortalamasıdır.

Speaking

Speaking’te aşağıdaki her bir kriter için bir puan belirlenerek değerlendirme yapılır:

 • Akıcılık ve Tutarlılık
 • Sözcük bilgisi
 • Dilbilgisel Çeşitlilik ve Doğru Kullanım
 • Telaffuz

Kriterler eşit olarak ağırlıklandırılır ve Speaking bölümü toplam puanı bu kriterlerin ortalamasıdır.

IELTS  Sınavına Nerede ve Ne Zaman Girilir?

Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz. Halihazırda bir sınav randevunuz varsa, bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız. Her bir sınav kaydı için ayrı ücret ödenir.

Herhangi bir ihlal hemen tespit edilmese bile, bu yeniden alma politikası zorunludur (örneğin, tutarsız kayıt bilgilerinden dolayı).

 • İhlal, kayıttan sonra fakat sınav tarihinden önce tespit edilirse, sınav randevunuz iptal edilir ve sınav ücretleriniz iade edilmez.
 • İhlal, puanınız bildirilene kadar tespit edilmez, puanınız bildirildikten sonra tespit edilirse, puanınız iptal edilir. Siz ve puan alan herhangi biri, iptal yazısı ile bilgilendirilir ve test ücretleriniz iade edilmez.

 

 

 

ORTADOĞULULAR DİL KURSLARI TOEFL

TOEFL

Sizin de kendi deneyimlerinizden bildiği gibi öğretmen çok önemlidir. TOEFL sınavına öğrenci hazırlamak ayrı bir uzmanlık alanıdır. TOEFL sınıfları...

← Devamını Oku
ORTADOĞULULAR DİL KURSLARI Proficiency (Hazırlık Atlama)

Proficiency (Hazırlık Atlama)

Ortadoğulular Dil kursları bünyesinde çalışan alanında uzman eğitmenleri ile birlikte artık her üniversitenin hazırlık atlama sınavlarını zorlanmad...

Devamını Oku →

IELTS, YDS, TOEFL Hazırlık

IELTS, YDS, TOEFL Hazırlık

IELTS, YDS, TOEFL gibi zorluk derecesi yüksek olan sınavlara Kızılay Ortadoğulular yabancı dil kursu olarak diğer programlar da olduğu gibi en iyi ...

Devamını Oku →

Ortadoğulular Hakkında

Bir grup eğitmen tarafından kurulan Ortadoğulular Eğitim Kurumları  2002 den beri gelen tecrübesinin içerisine yabancı dil kurslarınıda dahil etmiş...

Devamını Oku →

Yabancı Dil Kursları Ve Ücretleri

Genel olarak ücretler 1.000 TL ve 3.500 TL arasında bir değişkenlik gösterir.

Devamını Oku →

Kızılay YDS Kursu

Ankara Kızılay YDS kursu bakımından kendinize en uygun kursu bulabilirsiniz.  Bu tarz kurslar genelde ön hazırlık eğitimi ve yabancı dil sınavına y...

Devamını Oku →

Kızılay Yabancı Dil Kursu

Kızılay yabancı dil kursu olarak bakıldığı zaman çok fazla kursun bulunduğu ve fazla çeşitliliğe sahip bir yerleşkedir. Ankaralıların hemen hemen h...

Devamını Oku →

Çankayadaki İngilizce Kursları

Çankaya’daki İngilizce Kursları genel itibariyle şubelerden oluşan kurslardır.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


İngilizce Kursu Ankara Kazandıran YDS Kursu Ankara YDS Kursu Ankara İngilizce Kursu Ankara En iyi Çankaya yabancı dil kursu Çankaya özel lise yabancı dil eğitimi Ankara İngilizce kursu Kızılayın en iyi İngilizce kursu Çankaya en iyi yabancı dil kursu Ankarada yabancı dil kursları Kızılayın en iyi İngilizce kursu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ankara en iyi yabancı dil kursları Kızılayın en iyi ingilizce kursu Ankara İngilizce Kursu Önerisi Ankara İngilizce kursu önerisi Ankaradaki İngilizce kursları Ankara İngilizce kursu Ankara En İyi Çocuk İngilizce Kursu Ankara genel İngilizce YDS Kursu Ankara TOEFL kursu Ankara Çocuk İngilizce kursu Ankara Ankara çocuk İngilizce kursu fiyatları Kızılaydaki en iyi İngilizce kursu Ankara genel İngilizce kursları Ankara YDS hazırlık kursları Ankara yabancı dil kursları Ankaradaki İngilizce kursları Kızılay İngilizce kurs önerisi En başarılı yabancı dil kursları Ankara Ankara en iyi yabancı dil kursları Kızılay en iyi İngilizce kursu Ankara İngilizce kursu Çankaya en başarılı yabancı dil kursları Öveçler özel okullarda yabancı dil eğitimi Öveçlerdeki en kaliteli İngilizce kursları Öveçler yabancı dil kursları İngilizce kursu Kızılay İngilizce nasıl öğrenilir? Kızılay genel İngilizce İngilizce kursu kızılay Kızılay Yabancı Dil Kursu Kızılay İngilizce kursu fiyatları Ankaradaki en iyi yabancı dil kursları Öveçler İngilizce kurs fiyatları Ankaradaki yabancı dil kursları Ankara öveçler İngilizce kursları Ankaradaki İngilizce konuşma kursları Kızılay İngilizce kursu önerisi